Wynajem samochodu podczas podczas zagranicznych wakacji

Wyjeżdżając na wakacje mamy szereg możliwości jeśli idzie o zorganizowanie sobie transportu. Problemu oczywiście nie mamy w sytuacji, kiedy na urlop udajemy się własnym samochodem, wówczas możemy go również wykorzystywać do zwiedzania miasta, czy poruszania się miedzy różnymi miejscowościami. Większość biur podróży ma jednak w swojej ofercie wycieczki wraz z dojazdem, czy to autobusowym czy samolotowym. Wówczas, jeszcze najlepiej w domu, powinniśmy zorientować się co chcemy zobaczyć na wyjeździe i jakie mamy możliwości dojechania do danego punktu. Korzystając z Internetu możemy porównać szereg ofert i wybrać tę najkorzystniejszą z naszego punktu widzenia.

Podróżowanie komunikacją miejską

W większość krajów, do których udajemy się na wakacje, pod warunkiem oczywiście, że nie mówimy o krajach centralnej Afryki, istnieje dość dobrze prosperująca sieć komunikacyjna. Możemy poruszać się dzięki niej zarówno w obrębie konkretnego miasta, jak również pomiędzy różnymi miejscowościami. Taka forma podróżowania nie wymaga od nas żadnego wcześniejszego przygotowania i jest stosunkowo niedroga. Jesteśmy jednak uzależnieni od rozkładu jazdy, co w kontekście podróży między miastami, może mieć dość duże znaczenie. Plusem jest jednak to, że nie musimy martwić się o miejsca parkingowe i za nie płacić. Większość autobusów podjedzie również bezpośrednio pod dany zabytek, gdzie będziemy mogli wysiąść, podczas gdy jadąc autem, często długi czas będziemy spędzać na szukaniu miejsca parkingowego.

Podróżowanie wynajętym samochodem

Będąc na wczasach możemy skorzystać z wypożyczalni samochodów. Cena wynajmu i rodzaje samochodów, a także warunki umowy mogą się oczywiście różnić między danymi krajami. Zazwyczaj musimy się liczyć z kosztem około 100 złotych dziennie za wynajem samochodu. Do tego oczywiście trzeba doliczyć koszt benzyny, kaucje za wynajem i koszty parkingowe. Wynajęte auto powinniśmy w miarę możliwości parkować na strzeżonych parkingach. W niektórych krajach, konieczne może okazać się wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy.