Wynajem samochodu na ślub

Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Przygotowany bywa długimi miesiącami, z nadzieją, że wszystko zostanie zapięte na ostatni guzik. Począwszy od ślubnych zaproszeń, przez dekorację na stołach, po wynajem samochodu. Mało która para decyduje się dzisiaj pójść do kościoła pieszo, nawet jeśli od miejsca zamieszkania do drzwi świątyni jest zaledwie kilkaset metrów. Dawniej pożyczano samochody od rodziny i znajomych, dziś wynajem samochodów na śluby i wesela to prawdziwy biznes.

Jak wynająć samochód na ślub?

Dlatego coraz więcej par przeznacza niemałe pieniądze aby wymarzonym samochodem udać się do ślubu. Tutaj nasuwa się pytanie czym jest owy wyśniony samochód? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Dla niektórych samochodem z bajki będzie kilkumetrowa, biała limuzyna, dla innych sportowy kabriolet, jeszcze inni zapragną odrestaurowanego auta z lat 60-tych. Dlatego też większość wypożyczalni samochodów ma dość bogatą ofertę samochodów ślubnych, tak by każdy mógł spełnić swe marzenia. Procedura wynajęcia takie samochodu jest nieco inna. Przede wszystkim wiąże się to z faktem konieczności dużo wcześniejszej rezerwacji określonego modelu. Jeżeli chcemy mieć pewność, że do ślubu pojedziemy limuzyną musimy pomyśleć o tym już na etapie organizacji sali i zespołu muzycznego i absolutnie nie powinniśmy robić tego na ostatnią chwilę, gdyż najzwyczajniej możemy się bardzo rozczarować. Również cena wynajmu auta ślubnego jest zwyczajowo dużo wyższa niż normalnego samochodu, oscyluje ona od kilkuset do kilku tysięcy złoty za dzień. W umowie wynajmu określa się natomiast standardowo model samochodu i termin jego zwrotu.

Jakie auto wynająć?

Jeżeli rozważamy wynajem limuzyny, możemy zazwyczaj liczyć na kierowcę w stosownym uniformie. Samodzielne jej prowadzenie wymaga bowiem z racji gabarytów odpowiednich uprawnień. Niektóre wypożyczalnie oferują również wyposażenie barku w limuzynie w szampana i kieliszki. Do limuzyny możemy zmieścić kilka osób, możemy zatem w tym wyjątkowym dniu podróżować z najbliższymi nam ludźmi. W miesiącach letnich dużą popularnością cieszą się kabriolety. Problemem mogą tutaj okazać się warunki atmosferyczne, które mogą uniemożliwić podjechanie z otwartym dachem pod drzwi kościoła. Również silny wiatr może bezpowrotnie zniszczyć pieczołowicie stworzoną fryzurę panny młodej. Niektórzy decydują się na wynajem aut sportowych, często dwuosobowych. Pamiętajmy jednak, że w takim wypadku musimy samodzielnie poprowadzić auto, a co za tym idzie również samodzielnie z wesela wrócić, należy zatem zrezygnować z konsumpcji alkoholu. Większość decyduje się więc na wynajem limuzyn lub aut o ich charakterze z tak zwanej górnej półki. Cena usługi obejmuje wówczas podjazd do kościoła, sali weselnej i ewentualny wyjazd w plener, gdzie odbywają się zdjęcia.

 

Zdjęcie z nagłówka: Sxc.hu, autor: greckas