Klienci wypożyczalni samochodów

Na jakich klientach zarabiają najlepiej wypożyczalnie samochodów? Można z powodzeniem wymienić trzy grupy: turyści, biznesmeni i nowożeńcy.

Dla turystów

Zacznijmy od tych pierwszych, czyli od turystów. Coraz więcej wyjeżdżających za granicę korzysta z usług wypożyczalni, chociaż mogą wykupić wycieczkę z biura podróży, bądź bezpośrednio u rezydenta. Jednak wówczas jesteśmy totalnie uzależnieni od naszego przewoźnika. Musimy o określonej godzinie stawić się w określonym miejscu, mimo że chcielibyśmy dłużej zwiedzać muzeum, stare miasto czy najzwyczajniej powłóczyć się po nieznanych a urokliwych uliczkach. W praktyce wygląda to tak, że gnamy od jednego miejsca spotkań do drugiego, czekając oczywiście z odjazdem na spóźnialskich i złorzecząc przy tym całemu światu. Takie historie z powodzeniem mogą zepsuć nawet najlepiej zapowiadający się urlop. Nauczeni doświadczeniem, albo też poinformowani przez życzliwych przyjaciół czy krewnych często decydujemy się na zwiedzanie na własną rękę. Wtedy też najczęściej wybieramy wypożyczalnie samochodów. Uniezależniamy się od grupy i stajemy się sami sobie „sterem, żeglarze, okrętem”. W jednych miejscach możemy zatrzymać się teraz na dłużej, a inne w ogóle pominąć z trasy naszego zwiedzania.

Dla biznesmenów

Na wypożyczalnie samochodów często decydują się również biznesmeni. Najwięcej wypożyczalni znajdziemy dlatego w pobliżu lotnisk. Przylatując do obcego miasta oczywiście można korzystać z usług taksówkarzy, jednak duży odsetek decyduje się właśnie na wynajęcie samochodu na czas pobytu w danym miejscu.

Dla nowożeńców

Kolejną grupę klientów wypożyczalni samochodów stanowią nowożeńcy. Precyzyjniej można powiedzieć, że mamy wówczas do czynienia z wypożyczeniem okazjonalnym i to najczęściej samochodów widowiskowych takich jak limuzyny czy podrasowane automobile. Okazuje się, że takie auta są wypożyczane nie tylko na śluby, ale i studniówki, wieczory panieńskie i kawalerskie, a nawet na komunie i urodziny. Ostatnio modne stały się również przyjęcia, które odbywają się w takim samochodzie, wówczas sensem nie jest już dojazd do określonego celu, a sama jazda, która ma sprawić wynajmującym przyjemność.