Ile kosztuje wynajem samochodu

W wypożyczalniach samochodowych znajdziemy szeroki wybór samochodów zarówno pod względem wielkości, klasy jak i wyposażenia.

Małe samochody miejskie

Klasa A+ to samochody miejskie, zazwyczaj czteroosobowe takie jak Chevrolet Spark lub Fiat Panda. Charakteryzują się niskim spalaniem około 5 litrów na 100 kilometrów. Mają podstawowe wyposażenie do którego należy: wspomaganie układu kierowniczego, ABS, klimatyzację, poduszki powietrzne i radio cd. Cena wynajmu to około 80 zł za dobę plus depozyt, który wynosi koło 500 złotych. Klasa B to również samochody czteroosobowe takie jak Suzuki Swift lub Ford Fiesta. Są to auta ekonomiczne, również o niewielkim spalaniu- około 6 litrów na 100 kilometrów. Takie samochody mają dodatkowo szyby sterowane elektronicznie i centralny zamek. Ich cena to około 100 złotych dziennie przy depozycie tysiąca złotych.

Auta średniej klasy

Klasa C to auta pięcioosobowe o większym od poprzednich klas bagażniku i nieco większym spalaniu. Do tej kategorii aut zazwyczaj zalicza się samochody takie jak: Peugeot 301, Opel Astra, Skoda Octavia Tour, Fiat Bravo, Hyundai i30 i inne podobnej klasy. Cena wynajmu to około 120 złotych za dobę przy depozycie tysiąca złotych, który pozostaje już stały dla każdej wyższej klasy samochodów. Klasa C+ to auta o nieco lepszym standardzie w porównaniu do klasy C i z silnikiem diesla, zazwyczaj w wypożyczalniach znajdziemy takie modele jak: Skoda Octavia Diesel, Hyundai i30 Diesel Kombi i Htb5. Ich cena to około 160 zł za dobę. Klasa M to auta, które mogą pełnić charakter aut dostawczych, na przykład pięcioosobowy Citroen Berlingo, czy Peugeot Partner. Ich cena to około 160 zł.

Auta wysokiej klasy

Klasa D to auta typu Toyota Avensis czy Ford Mondeo o dość sporym bagażniku i cenie około 200 złotych za dobę. W podwyższonej klasie D+ znajdziemy natomiast auta z automatyczną skrzynią biegów typu Opel Insignia czy Ford Mondeo, ich cena to około 220 złotych za dobę wypożyczenia.

Auta luksusowe

Klasa E to klasa samochodów luksusowych, znajdziemy tu na przykład nowsze modele Mercedesów monitorowane za pośrednictwem systemu GPS. Musimy się tu liczyć z ceną minimum 250 zł za dobę wypożyczenia.